spektakl ogniowy – Projekt X – Mantikora

<< wróć

9 maja 2014

21:30 – 21:50 spektakl ogniowy – “Projekt X”
miejsce: dziedziniec Młodzieżowego Domu Kultury
wstęp: bezpłatny

Tym razem członkowie Stowarzyszenia Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem „Mantikora” przedstawią spektakl, którego pomysłodawcą był… Niestety w tym roku nie zdradzą ani pomysłodawcy, ani nawet prawdziwego tytułu spektaklu.  Jak co roku pragną zadziwić wszystkich zebranych, zarówno stałych bywalców jak i nowych pasjonatów sztuki ogniowej.
Spektakle opracowane w ramach Ulicy Kultury to coroczne przedsięwzięcie angażujące wszystkich członków Stowarzyszenia Mantikora, a także okazja do stworzenia czegoś zupełnie nowego o większej sile rażenia.

 

 

Mantikora działa od 2006 roku, jednakże niektórzy członkowie rozpoczęli przygodę z tańcem z ogniem dużo wcześniej. Realizując wspólną wizję artystyczną staramy się odchodzić od utartych schematów pokazów z ogniem. Zawsze tworzymy spektakle oparte na konkretnej fabule. Motywami przewodnimi są relacje międzyludzkie, miłość, nienawiść, przyjaźń. Inspiracje czerpiemy również z innych kultur. Nie zamykamy się na jednej dziedzinie życia, wykorzystujemy tańce narodowe, obrzędy religijne, mity i legendy. Do stworzenia kilku performensów natchnęły nas wielkie produkcje filmowe, takie jak Moulin Rogue, Piraci z Karaibów, czy Chicago.