koncert zespołu LecteR

<< wróć

 9 maja 2014

18:00 – 19:00 koncert zespołu LecteR 
miejsce: Rampa przy ul.Strzelców Bytomskich
wstęp: bezpłatny

 

 

Zespół początkowo funkcjonujący pod nazwą Dr. Lecter, który w 2007r. własnym sumptem wydaje płytę „Wydostać”. Tytułowy utwór z tego krążka ukazuje się na składance MiniMax Jarocin 2007 wydanej pod patronatem Piotra Kaczkowskiego z Polskiego Radia Trójki.

Zmieniając nazwę na Lecter, na przełomie 2010/2011 lider zespołu Roman Bereźnicki rejestruje nowe utwory. Materiał zatytułowany “Inside/Outside” wzbudza zainteresowanie wytwórni płytowej Icaros Records. W marcu 2011 roku Lecter trafia do Studia X w Olsztynie, gdzie odbywa się miks i mastering jego drugiej płyty. Tuż po zakończeniu nagrań zespół kręci teledysk do utworu “Morning” promującego płytę.

Zmieniając nazwę na Lecter, na przełomie 2010 / 2011r.zespół wydaje debiutancką płytę „Inside / Outside”, utrzymaną w konwencji alternatywnego rocka z elementami muzyki elektronicznej. Płyta ukazuje się na rynku w czerwcu 2011r.

Tuż po oficjalnej premierze Lecter pojawia się w Bolkowie w charakterze gościa specjalnego festiwalu Castle Party 2011. Entuzjastyczne przyjęcie płyty, jak i koncertowej oferty Lecter przez fanów i media skutkuje pojawieniem się kolejnych propozycji występów.

Aktualnie zespół pracuje nad nowym materiałem. Pierwszy singiel oraz teledysk pt.”Wielki Wóz” zapowiadający nową płytę, Lecter nagrywa z gościnnym udziałem Tomka Lipy Lipnickiego.